Tanyára 2 esetben érdemes költözni:
1. van jó sok barátod akik jó sok mindenhez értenek és jönnek segíteni bármikor.
2. Jó sok mindenhez értesz már most, vagy van kitartásod megtanulni, sok-sok csalódást sem félve, és van elég önbizalmad, hogy neked ez menni fog. Szélben, esőben, jéghidegben és dögmelegben is, akkor is ha jönnek a böglyök, a szúnyogok, a kullancsok, a másik tanyákról a kacsatrágya ammóniaszaga...
Ez most picit rövid lesz, mert nagyon sok-sok feladat van.
A hétfői előadáson a Professzor úrral - Országh József - közös "színpadon" állva a valódi szemléletváltás lett volna a téma, és nagyon sokban az is volt.
1. a természet van középen és nem az ember vagy annak haszna
2. minden életanyag ajándék, csak az erőforrás, ami belőlünk származik és csak akkor, ha helyesen kezeljük.
A természet adományai: a csapadék, a források vize, a talaj, ami teremni képes, az erdő fáinak elszáradt lehullott ágai, a növények amiket képesek vagyunk megenni, a napfény.
Ezek nem erődorrások, hanem adományok, ami MINDEN élőlénynek jár, nem az ember kizárólagos tulajdona.
3. a rétegvizekből kiemelt vízzel való öntözést nagyon gyorsan azonnal be kell fejezni , helyette a hatásos takarásos vagy erdőben való gazdálkodás direkt vetés módszereit kell alkalmazni és a szürke-vízzel szükséges visszatáplálni a városok környezetében lévő rétegvíz bázisokat a talaj szűrőképességének felhasználásával.
4. azonnal be kell fejezni a cellulóz égetést a bioerőművek valóságos merénylet a talaj és az éghajlat és a levegő szempontjából is. (biogáz, biomassza és társaik nagyon greenwashing "zöldre mosott" technológiák)
5. ürülék nem való a vízbe (leszámítva a vizi élőlények pl. halak ürülékét)
Kérlek gondolkodjatok ezekről.
folytatáshoz katt IDE